Typy Ekstraklasa 2019/20 – darmowy poradnik dla graczy

Polska Ekstraklasa to najchętniej wybierana do obstawiania rozgrywka u legalnych bukmacherów. W związku z tym prezentujemy Typy Ekstraklasa 2019/20. Zobacz, kogo bukmacherzy widzą w roli faworyta rozgrywek. Prezentujemy też bonusy na Ekstraklasę.

Typy bukmacherskie na Ekstraklasę 2019/20

Polska Ekstraklasa ma swój niepowtarzalny klimat. Choć nasze rozgrywki nie dorównują topowym ligom Europy, to co roku emocjonujemy się nimi. Nasza Ekstraklasa, jak mało która liga potrafi zaskoczyć. W najwyższej klasie rozgrywkowej potrafi wygrać każdy z każdym. Przykład mieliśmy przed rokiem. W sezonie 2018/19 Mistrzem Polski została drużyna Piasta Gliwice, choć nikt na nią nie stawiał. Jak będzie w tym sezonie? Poniżej prezentujemy, jak bukmacherzy widzą szanse poszczególnych drużyn na tytuł mistrzowski.

Kto będzie Mistrzem Polski?

Sezon Ekstraklasy już wystartował. Przyjrzyjmy się, jak wyglądają typy na Mistrza Polski. Faworytem bukmacherów podobnie, jak przed rokiem jest Legia Warszawa. Za ewentualne mistrzostwo “Wojskowych” bukmacherzy płacą mniej niż 2 złote, za każdą postawioną złotówkę.

Zdaniem bukmacherów niemałe szanse na obronę tytułu ma Piast Gliwice. W tym przypadku byłaby to chyba jeszcze większa niespodzianka, niż ubiegło sezonowy triumf podopiecznych Waldemara Fornalika. Stawiając na zwycięstwo Piasta możesz wzbogacić się aż dziesięciokrotnie. Podium zamyka Lechia Gdańsk, gdzie za każdą postawioną złotówkę bukmacherzy płacą około 11 złotych.

Jakich, w przypadku najwyższej klasy rozgrywkowej, jaką jest Ekstraklasa 2019/20, bukmacherzy widzą outsiderów, którzy na pewno nie wywalczą tytułu mistrzowskiego? Arka Gdynia, Korona Kielce, Wisła Kraków oraz ŁKS Łódź. Tytuł mistrzowski każdej z tych drużyn został wyceniony przez bukmacherów na około 1:1000.

Typy Ekstraklasa 2019/20 – Król strzelców

Ciekawie prezentują się Typy Ekstraklasa 2019/20 na króla strzelców. W minionym sezonie najskuteczniejszy na boiskach naszej Ekstraklasy był Igor Angulo, który strzelił 24 bramki.

Tym razem jednak bukmacherzy aż takich szans Hiszpanowi nie dają. Za każdą postawioną złotówkę na napastnika Górnika Zabrze możesz zarobić aż 20 złotych. Zdecydowanie lepiej stoją notowania Christiana Gytkjaera z Lecha Poznań (kurs około 4,50) oraz Jesusa Imaza z Jagielloni Białystok (kurs około 5,00). Podium uzupełnia Jarosław Niezgoda z Legii Warszawa. Co ciekawe nieźle stoją też akcje doświadczonego Pawła Brożka, który już nie raz posmakował, jak to jest być królem strzelców Ekstraklasy.

Rodzaje zakładów bukmacherskich – Ekstraklasa 2019/20

Jakie są najczęstsze rodzaje zakładów na rozgrywki Ekstraklasa 2019/20? Otóż gracze najchętniej obstawiają zakłady na zwycięzcę danego meczu, liczbę bramek. W drugim przypadku są to oczywiście zakłady over/under, czyli powyżej/poniżej określonej liczby bramek. Do najczęstszych zakładów na naszym rynku zaliczyć można także dość ryzykowne granie na Dokładny Wynik. O ile skuteczność tych zakładów jest stosunkowo niska, to trafiając możesz całkiem nieźle zarobić. Nawet do kilkuset złotych za każdą postawioną złotówkę.

Popularnością cieszą się również zakłady długoterminowe – obstawianie Mistrza Polski, czy Króla Strzelców – co przedstawiliśmy na wstępie naszego artykułu. Ponadto długoterminowo możesz obstawić także, czy dana drużyna załapie się do top 3, do grupy mistrzowskiej. Ciekawą opcją jest również wytypowanie, kto spadnie z ligi. W tym przypadku kursy są wręcz odwrotne – do tych przedstawionych na Mistrza Polski na wstępie artykułu. Bukmacherzy w gronie drużyn, potencjalnie zagrożonych spadkiem widzą ŁKS Łódź, Wisłę Kraków, Arkę Gdynia oraz Koronę Kielce.

Jak obstawiać Ekstraklasę?

Opisaliśmy już jak wyglądają Typy Ekstraklasa 2019/20. Zapewne zastanawiasz się teraz, jak obstawiać Ekstraklasę? Otóż, tak jak pisaliśmy wcześniej nasza Ekstraklasa to liga bardzo nieprzewidywalna. Zatem wytypowanie prawidłowego rozstrzygnięcia danego meczu jest sprawą dość ryzykowną. Mylą się nawet najbardziej wytrawni gracze. Warto zatem wybierać bezpieczne zakłady – grać na faworytów, ale nie w ciemno, lecz po uprzedniej analizie.

Analiza zakładów bukmacherskich

Jak dokonać analizy? Przede wszystkim musisz ocenić aktualną formę danej drużyny. Weź pod uwagę, że jeżeli drużyna wygrywa, czy przegrywa od dłuższego czasu, to może zadziałać tak zwane prawo serii, czyli, że w końcu los się odmieni. Analiza aktualnej formy to jednak nie wszystko. Warto poddać również analizie ostatnie bezpośrednie pojedynki między danymi drużynami. Spójrz też jak wygląda sytuacja kadrowa w obu ekipach. Czy nie ma kontuzji, czy ktoś nie jest zawieszony. W późniejszych fazach sezonu istotne jest także to, o co grają dane drużyny. Jeżeli ekipa będzie miała już zapewnione utrzymanie, to być może nie zagra na 100% swoich możliwości. Zdecydowanie większe pokłady zaangażowania mogą zostać wydzielone wówczas, gdy jakaś drużyna będzie miała nóż na gardle i widmo spadku. Wówczas warto zagrać na taką drużynę, ale trzeba uważać na zakłady przeciw – nawet jeżeli ekipa od dłuższego czasu tylko przegrywa.

Skuteczne zakłady na Ekstraklasę to także porównanie kursów pomiędzy poszczególnymi bukmacherami. Warto, abyś rozejrzał się, który bukmacher proponuje najkorzystniejsze kursy właśnie na sezon Ekstraklasa 2019/20. Różnice kursowe wynieść mogą nawet kilkanaście groszy na zdarzeniu! Co grając za “grubsze” pieniądze może spowodować, że stracisz naprawdę niezłą sumkę.

Skutecznie obstawiać Ekstraklasę pomogą także typy bukmacherskie. W Internecie aż roi się od różnego typu stron, które oferują darmowe typy. Nie polecamy kupowania typów, gdyż tak naprawdę zakłady bukmacherskie to ryzyko i nie ma 100% pewniaków. Zawsze, gdy korzystasz z czyiś typów, pamiętaj, że ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Przed kliknięciem “wyślij” kupon zawsze kieruj się własną intuicją. W końcu nikt za Ciebie nie wygra, ani nie przegra Twoich pieniędzy.

Gdzie obstawiać Ekstraklasę?

Ekstraklasa 2019/20 dostępna jest do obstawiania u wszystkich legalnych polskich bukmacherów. Na liście bukmacherów, którzy otrzymali licencję znajduje się 17 podmiotów. Naszym zdaniem najkorzystniejsze zakłady na Ekstraklasę oferują następujące zakłady bukmacherskie:

 • STS
 • Fortuna
 • Betclic
 • PZBuk
 • forBET
 • LVBET

Bonusy bukmacherskie na Ekstraklasę

Przed rejestracją u konkretnego bukmachera warto abyś rozglądnął się za kodami bonusowymi – znajdziesz je na naszej stronie, a także zobaczyć dokładnie, jakie promocje oferują bukmacherzy. U polecanych przez nas bukmacherów na rozgrywki Ekstraklasy, otrzymać możesz następujące promocje:

 • STS – bonusy do 1245 PLN
 • Fortuna – bonusy do 1120 PLN
 • Betclic – bonus do 500 PLN
 • PZBuk – bonus do 500 PLN
 • forBET – bonusy do 2000 PLN
 • LVBET – bonusy do 1570 PLN

Same kwoty bonusów niewiele mówią. Warto zatem byś zapoznał się przede wszystkim z warunkami obrotu i ich otrzymania. Te informacje znajdziesz również na naszej stronie internetowej.